Wyszukiwarka wpisów

11.02.2019

Sprzedaż nieruchomości z samowolą budowlaną

Samowola budowlana to potoczne określenie obiektów budowlanych budowanych, bądź już wybudowanych z naruszeniem przepisów Prawa budowlanego. Samowolą budowlaną będzie zatem zarówno budynek wzniesiony bez pozwolenia na budowę, jak również budowla która nie spełnia warunków przewidzianych w wydanej decyzji o udzieleniu pozwolenia na budowę (np. odbiega od projektu w sposób nie pozwalający na uznanie, że mamy…

Czytaj więcej
5.02.2019

Nieruchomości rolne – trudniej kupić ale też trudniej sprzedać

W dniu 14 kwietnia 2016 roku uchwalona została ustawa – o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw, która weszła w życie z dniem 1 maja 2016 roku. Znacznej nowelizacji poddano w szczególności ustawę z 11 kwietnia 2003 roku o kształtowaniu ustroju rolnego. Wspomnieć również należy, że uchylono –…

Czytaj więcej
4.02.2019

Ustawowe prawa zastawu na rzeczach najemcy i sposobu jego realizacji

Rozwiązanie umowy najmu bez zachowania terminu wypowiedzenia, czy też sądowe dochodzenie zaległości czynszowych od najemcy, bądź potrącenie ich z wpłaconą kaucją nie są jedynymi instrumentami prawnymi, jakimi dysponuje wynajmujący przeciwko nierzetelnemu najemcy. Instytucją, do której właściciele lokali sięgają stosunkowo rzadko jest przysługujący im z mocy prawa zastaw na rzeczach najemcy wniesionych do przedmiotu najmu. Mała…

Czytaj więcej
1.02.2019

Zakup nieruchomości od komornika – czy warto?

Dla jednych zakup nieruchomości na licytacji komorniczej jawi się, jako czysta okazja. Inni podchodzą do takiej możliwości z rezerwą obawiając się nieprzewidzianych trudności, które nie są wkalkulowane w cenę zakupu. W praktyce atrakcyjność nabywania nieruchomości w ten sposób zależna jest od kilku czynników, którymi są: czy przystępujemy do pierwszej, czy kolejnej licytacji, skomplikowana procedura nabycia,…

Czytaj więcej
31.01.2019

Darowizny drogich nieruchomości będą mniej opłacalne

Na początku przypomnijmy, jak sytuacja wygląda obecnie. Aby dokonać darowizny nieruchomości należy zawrzeć stosowną umowę w formie aktu notarialnego. Następnie złożyć do sądu wieczystoksięgowego wniosek o zmianę danych właściciela nieruchomości. Dokonana darowizna wymaga również rozliczenia z fiskusem. Sposób postępowania w tym zakresie zależny jest jednakże od stopnia pokrewieństwa obdarowanego i darczyńcy: jeżeli osoby te należą…

Czytaj więcej
30.01.2019

Czy można odstąpić od umowy najmu?

Na wstępie wyjaśnić należy różnicę pomiędzy odstąpieniem a wypowiedzeniem od umowy. Co do zasady, odstąpienie od umowy wywołuje taki skutek, że umowa uważana jest za niebyłą od początku. Przyjmuje się zatem tzw. fikcję prawną, zgodnie w myśl której umowy pomiędzy stronami nigdy nie było. Rodzi to przykładowo istotne konsekwencje w zakresie rozliczenia się stron. Po pierwsze bowiem,…

Czytaj więcej
29.01.2019

Czy to ostatni rok żniw na mieszkaniach dla turystów

Obecnie aby wynajmować mieszkanie turystom w zasadzie niezbędne jest jedynie posiadanie mieszkania w dobrej lokalizacji i o odpowiednim standardzie. Jeśli dodać do tego fakt o ciągle niewystarczającej bazie pokoi hotelowych, to nie dziwi fakt, że najem krótkoterminowy całych mieszkań, bądź ich części jawi się jako dobry biznes. Do tego stopnia, że prywatne oferty wynajmu stały…

Czytaj więcej
25.01.2019

Specustawa mieszkaniowa – szybsze tempo i wyższy standard?

Już niedługo może zostać uchwalona ustawa o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, której projekt trafił pod koniec czerwca do Sejmu. Ma ona wprowadzić alternatywną – z założenia szybszą – ścieżkę realizacji inwestycji mieszkaniowych. Jej wybór zależeć będzie jednakże od inwestora, któremu pozostawiono możliwość korzystania z dotychczasowych norm prawa budowlanego. Wybór…

Czytaj więcej
24.01.2019

Sprzedaż mieszkania a umowa dożywocia

Zawarcie umowy dożywocia jest jednym ze sposobów przeniesienia własności nieruchomości. Umowa ta polega bowiem na tym, że w zamian za przeniesienie własności nieruchomości jej nabywca zobowiązuje się zapewnić zbywcy dożywotnie utrzymanie. Przy czym, własność nieruchomości przechodzi na nabywcę już bezpośrednio po zawarciu umowy i wpisaniu zmiany w księdze wieczystej. Skutek ten nie jest zatem powiązany…

Czytaj więcej

Pepper House w liczbach (dane za rok 2023)

Liczba Klientów:

1 934

Sprzedanych nieruchomości za:

406 mln zł

Odbytych spotkań:

12 367

Nasi doradcy:

65

Kwota udzielonych kredytów:

240 mln zł

Pepper House jest nowoczesnym i kompleksowym biurem nieruchomości założonym przez praktyków rynku z wieloletnim doświadczeniem w branży nieruchomości i finansów. Zmieniamy rynek nieruchomości już od 2013 roku. Przedmiotem naszej działalności jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami (kupno, sprzedaż, wynajem), zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym, pośrednictwo kredytowe oraz inwestycje deweloperskie. Mamy najlepszą wiedzę na temat potrzeb i oczekiwań Klientów oraz aktualnej sytuacji rynkowej. Działamy w woj. Pomorskim, Kujawsko-Pomorskim, Warmińsko-Mazurskim i Mazowieckim. Mamy też w ofercie nieruchomości zagraniczne (basen Morza Śródziemnego). Gorąco zapraszamy do kontaktu i/lub odwiedzenia nas bezpośrednio w naszych oddziałach w Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy i Warszawie.