Wyszukiwarka wpisów

14.03.2019

Nowe regulacje w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami

Przepisy określające wykonywanie zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami, a także treść i sposób zawierana umowy pośrednictwa zawarte są w ustawie z 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (art. 179-183a). W związku z deregulacją niektórych zawodów profesjonalnych, z dniem 01 stycznia 2014 roku znaczna część dotychczasowych przepisów została uchylona. Dotyczyło to nie tylko samego określenia…

Czytaj więcej
13.03.2019

Użytkowanie wieczyste – dobre, czy złe?

Użytkowanie wieczyste jest prawem pośrednim pomiędzy własnością a ograniczonymi prawami rzeczowymi do nieruchomości (np. użytkowaniem, służebnością, hipoteką, itp.). Ów pośredni charakter wynika z tego, że z jednej strony prawa i obowiązki użytkownika wieczystego są zbliżone do praw i obowiązków właściciela nieruchomości, a jeżeli na gruncie oddanym w użytkowanie wieczyste wzniesione zostaną obiekty budowlane użytkownik wieczysty…

Czytaj więcej
12.03.2019

Lifting zasad zbywania gruntów rolnych

W jednym z poprzednich wpisów omówione zostały zasady obrotu nieruchomościami rolnymi obowiązujące od 30 kwietnia 2016 roku. Jak pamiętamy konieczności ich zmiany związana była z upływem okresów przejściowych w obrocie gruntami rolnymi wynegocjowanych w Traktacie akcesyjnym przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Od 01 maja 2016 roku polski ustawodawca nie mógł zatem stosować odmiennych zasad w…

Czytaj więcej
11.03.2019

Ulga mieszkaniowa a spłata kredytu za sprzedawaną nieruchomość

W społecznym przekonaniu nadal funkcjonuje przeświadczenie o tym, że sprzedając mieszkanie oraz przeznaczając uzyskane z tej transakcji środki na spłatę kredytu hipotecznego oraz nowe cele mieszkaniowe można uniknąć konieczności zapłaty podatku dochodowego. Niestety funkcjonująca od niespełna 10 lat ulga mieszkaniowa dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej jest jedynie cieniem poprzednio obowiązujących zwolnień. W tym…

Czytaj więcej
7.03.2019

Ustawa o kredycie hipotecznym

W dniu 23 marca 2017 roku uchwalona została ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Ustawa została podpisana już przez Prezydenta i obecnie oczekuje na publikację w Dzienniku Ustaw. Z nielicznymi wyjątkami wejdzie ona w życie po upływie trzech miesięcy od jej ogłoszenia. Po ustawie o kredycie konsumenckim jest…

Czytaj więcej
6.03.2019

Roszczenia z umowy przedwstępnej

W jednym ze wcześniejszych artykułów omawialiśmy niektóre zagadnienia związane z umową przedwstępną. Jak wiadomo, w przypadku umowy przedwstępnej zawartej w formie aktu notarialnego – czyli właściwej dla umowy głównej – w przypadku nie zawarcia umowy przyrzeczonej, każda ze stron może domagać się jej zawarcia przed sądem. Uprawnienie to realizowane jest w drodze powództwa o nakazanie…

Czytaj więcej
5.03.2019

Zastaw na rzeczach najemcy w praktyce

W praktyce dość rzadko się zdarza, że wynajmujący korzysta – dla zaspokojenia swoich roszczeń z tytułu zaległego czynszu i opłat – z przysługującego mu ustawowego prawa zastawu na rzeczach najemcy. Najczęściej związane jest to z brakiem pełnej wiedzy na temat tej formy zabezpieczenia. Warto zatem przyjrzeć jej się bliżej, gdyż zaległości czynszowe nadal są jednym…

Czytaj więcej
4.03.2019

Prywatne akademiki z korzyścią dla inwestorów i studentów

Temat prywatnych akademików zyskuje na znaczeniu, zarówno w kontekście sposobu na inwestycję kapitału o znacznej stopie zwrotu, jak i alternatywy dla stancji i domów studenckich. Idea ta jest silna zwłaszcza w Trójmieście, które chlubi się znaczną liczbą uczelni wyższych oraz kilkudziesięcioma tysiącami studentów. Brak bazy noclegowej, która z jednej strony byłaby przystępna cenowo, a z…

Czytaj więcej
1.03.2019

Zamiana nieruchomości

Jedną z form nabycia nieruchomości, w szczególności na rynku wtórnym, jest zamiana. Dokonuje się ona na mocy umowy, która zbliżona jest w swojej istocie do sprzedaży. Podstawową różnicę stanowi fakt, że na jej mocy każda ze stron zobowiązuje się przenieść na drugą stronę własność rzeczy w zamian za zobowiązanie się do przeniesienia własności innej rzeczy.…

Czytaj więcej

Pepper House w liczbach (dane za rok 2023)

Liczba Klientów:

1 934

Sprzedanych nieruchomości za:

406 mln zł

Odbytych spotkań:

12 367

Nasi doradcy:

65

Kwota udzielonych kredytów:

240 mln zł

Pepper House jest nowoczesnym i kompleksowym biurem nieruchomości założonym przez praktyków rynku z wieloletnim doświadczeniem w branży nieruchomości i finansów. Zmieniamy rynek nieruchomości już od 2013 roku. Przedmiotem naszej działalności jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami (kupno, sprzedaż, wynajem), zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym, pośrednictwo kredytowe oraz inwestycje deweloperskie. Mamy najlepszą wiedzę na temat potrzeb i oczekiwań Klientów oraz aktualnej sytuacji rynkowej. Działamy w woj. Pomorskim, Kujawsko-Pomorskim, Warmińsko-Mazurskim i Mazowieckim. Mamy też w ofercie nieruchomości zagraniczne (basen Morza Śródziemnego). Gorąco zapraszamy do kontaktu i/lub odwiedzenia nas bezpośrednio w naszych oddziałach w Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy i Warszawie.